مسخره ترین ایده های استارتاپی که میلیون ها دلار ارزش پیدا کردند!

Rate this item
(1 Vote)

استارتاپ به شرکت های نوپایی می گویند که هدفشان ساختن کسب و کار بر اساس ایده اصلیشان است. این امکان وجود دارد که یک استارتاپ خوب با یک ایده خوب راه اندازی کنید

 اما استارتاپ های عالی معمولا با ایده هایی روی کار آمدند که در ابتدا آنها را مسخره کردند و ایده شان را مضحک خواندند.

در ادامه چند مورد از استارتاپ هایی را که امروزه میلیون ها دلار می ارزند، با هم می بینیم. جملاتی که در مقابل هر عنوان آمده توصیفی با ته مایه طنز برای ایده شکل گیری آنهاست؛ اما براستی اگر شما یک سرمایه گزار بودید … آیا روی این ایده ها سرمایه گذاری می کردید؟!


فیسبوک: دنیا هنوز به یک مای اسپیس و Friendster دیگر احتیاج دارد البته با تفاوت چند سال دیرتر! ما فقط آنرا برای یک تعداد دانشجوی درس خوان دانشگاه هاروارد درست می کنیم، افراد غیر اجتماعی و هر فرد دیگری از آن پس خواستار عضو شدن در آن خواهد شد چون دانشجو های دانشگاه هاروارد باحال هستند.

دراپ باکس: ما یک سایت اشتراک گذاری فایل درست میکنیم.  البته بازار آن اشباع شده است و توسط کمپانی های بزرگی مانند مایکروسافت پشتیبانی میشوند اما هیچکس از آنها استفاده نمی کند. سایت ما فقط یک کار انجام می دهد وآنرا هم خوب انجام می دهد سپس شما تمام دوستانتان را نیز تشویق میکنید از این سایت استفاده کنند.

آمازون: ما به صورت آنلاین کتاب میفروشیم! البته با توجه به اینکه کاربران هنوز میترسند از کارت اعتباریشان بر روی اینترنت استفاده کنند. هزینه حمل کتاب ها هم به عهده مشتری خواهد بود. اما آنها برای آسودگی عمل خریند این هزینه را خواهند پرداخت حتی اگر هفته ها برای رسید کتاب به دستشان صبر کنند.

پلانتیر: ما یک نرم افزار آنالیز محرمانه خواهیم ساخت, شرکت ما در کالیفرنیا خواهد بود, یه سری دانشجوی برق استخدام میکنیم و یک معامله عظیم با منطقه کلمبیا خواهیم بست_ در رابطه با اطلاعات جاسوسی و پدافند! 

سیتسم عامل iOS: یکسیستم عامل جدید می خواهیم بسازیم که حتی یکی از میلیون ها نرم افزار ساخته شده دربازار برای مایکروسافت , مک او اس و لینوکس بر رویش اجرا نشود! فقط وفقط اپل میتواند برایش نرم افزار بسازد!

گوگل: ما می خواهیم بیستمین موتور جست و جوی دنیای اینترنت را بسازیم. البته این نکته را هم میدانیم که بقیه موتور های جستجواکثر ضرر های مالی فوق العاده زیادی کردند اما ما این اطمینان را میدهیم که موتورجستجو ما موفق شود! زیرا تبلیغات حواس پرت کن دیگه نمی خواهیم برای کاربران بزاریم.

گیت‌هاب: مهندسین نرم افزار تا آخر عمرشان پولی را به ما خواهند داد, برای اینکه یک نرم افزار مجانی بسازند با یک نرم افزار مجانی دیگر!!

پی پال: مردم حاضر خواهند شد با ایمیل های ناامنشان به هم پول واقعی بدهند ! بدون هیچگونه پشتیبانی مالی و با نام های مستعار باحال 20 کاراکتری.

اینستاگرام: فیلتر!!! درست است، ما فیلتر داریم برای عکس ها.

لینکدین: یک شبکه اجتماعی حرفه ای چطور است؟ در جهت 30 یا 40 هدف ! مردم هر 5 سال یکبار از پروفایلشان استفاده خواهند کرد, آنهم فقط برای کاریابی.

تسلا: بجای اینکه فقط باتری درست کنیم و به دیترویت بفروشیم … ماشین های شرکت خودمان را هم تولید می کنیم!! آن هم از صفر البته با داشتن شبکه توزیع خودمون. البته در دوران رکود و پس زنی تکنولوژی تمیز(ماشین های برقی)

اسپیس ایکس: اگر ناسا میتونه… خب ما هم میتونیم! علم موشکی چیه مگه؟

فایرفاکس: ما میخوایم یک مرورگر بهتر بسازیم.البته این را هم میدانیم که 90% کامپیوتر های دنیا یکی دارند… آن هم مجانی.

توئیتر: یه چیزی تو مایه های ایمیل , اس ام اس یا آر اس اس است… فقط با فرق اینکه کارهای کمتری میکند! در ابتدا توسط افرادساده لوحی تست خواهد شد سپس خواننده های معروف و سیاست مدار های دنیا ازش استفاده خواهند کرد

Read 2192 times

Media

{Vimeo}100052103{/Vimeo}