زنجیر چرخ، برای کولاک اقتصادی

Rate this item
(429 votes)

تصور کنید در یک کولاک و یخبندان شدید و خارج از شهر، صفی طولانی از خودروهایی وجود داره که پلیس به دلیل نداشتن زنجیر چرخ، به اونها اجازه عبور از جاده رو نمی‌ده.
این وسط راننده هایی که این شرایط رو در نظر گرفته بودن؛ کنار جاده در حال بستن زنجیر چرخ هستن. به نظر شما راننده هایی که مجهز اومدن در اون لحظه چه حسی دارن و چقدر خوشحالن که میتونن سفرشون رو ادامه بدن؟

اما راننده‌هایی که مجهز نیستند چه حسی دارن؟ متاسفانه برای راننده ای که زنجیر چرخ نداره؛ شور و اشتیاق سفر، تبدیل می شه به نگرانی و اضطراب و ناراحتی. احتمالا مدام به راه زیادی که اومده و حالا باید بدون نتیجه برگرده فکر می کنه و اینکه به همراهاش چه جوابی بده؟ در صورتی‌که اگر کمی حواسش رو جمع می کرد، می تونست از پلیس راه، مجوز عبور بگیره؟

 

این مثال رو زدم که بگم، برای اداره هر کسب و کاری بدون شک نیاز به دانستن علوم و مهارتهای مدیریتی هستیم. برای اینکه در کولاک و سرمای شدید اقتصادی متوقف نشیم، باید از همین امروز اقدام کنیم و خودمون و تیممون رو برای شرایط سخت مجهز کنیم.

در زمان رکود اقتصادی، کسب و کارهایی می تونن دوام بیارن و ادامه بدن که از قبل زنجیر چرخ کسب و کارشون رو تهیه کردن و با اشراف کامل وارد رقابت می شن. یک واقعیت بزرگ وجود داره و اون اینکه، در شرایط سخت ، ضعیف ها نابود ، قوی ها قوی تر و متوسط ها به دو دسته ضعیف و قوی می پیوندن.

 

برای آشنایی بیشتر با اجزای مختلف اداره یک کسب و کار، مقاله مدیران موثر یا منتظر را با کلیک روی همین متن مطالعه بفرمایید.

 

شاد و تندرست باشید

مهدی معمارنژاد
مشاور و مدرس مدیران کسب و کار

سایت شخصی مهدی معمارنژاد

 
 
 
 
 
 
 
 
Read 3329 times